Vineri, 01 August 2014 20:44

Pr. Albert Babiaş, noul Vicar al Parohiei Valea Mare

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

 

 

 

  Preoţii care au fost hirotoniţi în catedrala "Sfânta Fecioară Maria, Regină" din Iaşi, la 24 iunie 2014, prin impunerea mâinilor PS Petru Gherghel, pentru Dieceza de Iaşi, au primit numirile din partea păstorului diecezei la sfârşitul sfintei Liturghii celebrate miercuri, 30 iulie 2014, în biserica din Tămăşeni.

  Incepand cu data de 01.08.2014 pr. Albert Babias a fost numit vicar in Parohia Valea Mare, inlocuindu-l pe pr. Cluadiu Bulai care a fost transferat la  Editura Presa Buna.  Ne rugam cu totii ca Domnul sa-i dea un apostolat rodnic in Comunitatea noastra pr. Albert Babias iar pr. Claudiu Bulai  ii multumim pentru harul , devotamentul si implicarea in comunitatea noastra. Dumnezeu sa ii calauzeasca pasii si sa aiba parte de har si sanatate , sa nu ne uite si sa ne viziteze  de cate ori va avea ocazia.

 

 

 

Read 1669 times Last modified on Luni, 05 Ianuarie 2015 12:17

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

valeamare.ro